Veritabanı Motoru

Veritabanı türünüz ya da sürümünüz ne olursa olsun Coğrafi Bilgi Sistemlerinde kullanabilmeniz için elinizdeki verilerin geometrik biçime dönüştürülmeleri gerekmektedir. Sözel bir veriye geometrik dönüşüm uygularken kullandığınız veritabanı motoru sizin yeteneklerinizi belirler. Mekansal Bulut Veri Tabanı Motoru içerdiği üstün CBS yetenekleri sayesinde işinizi yaparken kullanabileceğiniz yeteneklerin çeşitli olmasını sağlar.

Veritabanı Motoru

Coğrafi Dönüşümler ve İşlemler

Verilerinizi her zaman kendiniz üretmeyebilirsiniz. Dış kaynaklardan toplu şekilde elde ettiğiniz verileriniz farklı coğrafi yapılara sahip olursa bunları kullanmanız ve yönetmeniz de imkansız hale gelir. Kullanılamayan verilerin tekrardan dönüştürülmesi için işini bilen bir ekibe ihtiyacınız olur. Ya da tüm bunları aşmak için Mekansal Bulut Veri Tabanı Motoru’nu kullanarak tüm verilerinizi veri tabanı motorunda otomatik olarak işletip saklayabilirsiniz.

  • Metrik ve Coğrafik Dönüşümler
  • Geniş Projeksiyon Dönüşüm Yetenekleri
  • Evrensel ve Yerel Koordinat Sistemleri
Veritabanı Motoru

Geometrik Hesaplama ve Dönüşümler

Elinizde daha önceden hazırlanmış sözel verilerinizi geometrik ancak içi boş başka verilerle birleştirmek istediğiniz zaman bunun için farklı araçlar kullanmanız gerekir. Mekansal Bulut Veri Tabanı motoru size CBS’nin neredeyse temel özelliklerinden olan bu yeteneği veri tabanı düzeyinde kullanma fırsatı tanır.

  • Sözel Veriler ve Geometrileri Bir Arada Tutun
  • Veri Sayısallaştırmasını Veri Tabanında Yapın
  • Geometrik Hesaplamalarınızı Kolayca Yapın
Veritabanı Motoru

Veri Dizinleme ve Hızlandırma

Verilerinizi saklamak tek çözüm değildir. Aynı zamanda onları kullanmanız ve kullanırken de zamandan tasarruf etmeniz gerekir. Veri tabanların tercih edilmelerindeki en önemli sebeplerden biri olan hız faktörü Coğrafi veri tabanları için bazen geçerli olmayabilir. Bu tür durumlarda veri tabanınız ve servisiniz arasında kullanacağınız veri tabanı motorunuzun verilerinizi ön bellekte tutması ve siz istediğiniz anda size sunması gerekir. Mekansal Bulut Veri Tabanı Motoru bu işlevi son teknoloji ile yapar ve işinizi kolaylaştırır.

  • Verisel Önbellek ile Daha Hızlı Analizler
  • Veri Dizinleme ile Düzenli Veri Depolama
  • Servis İsteklerinizde Daha Kısa Yanıt Süreleri
Veritabanı Motoru

Hakkında Merak Edilenler

Mevcut verisi bulunan ve bunları geometrik ve coğrafi analizlerde kullanmak isteyen kurum ve kuruluşlar Mekansal Bulut Veri Tabanı Motoru’nu kullanarak işlerine yetenek ve hız kazandırabilirler.
Yazılımı kullanmak isteyen kuruluşlar ana modül olan Mekansal Bulut GIS modülü ile birlikte Kentsel Dönüşüm Modülünü yıllık lisans satın alarak kurum odaklı kullanabilir.
Mekansal Bulut olarak geliştirdiğimiz tüm modüller gibi MBulut Veri Tabanı Motoru da piyasadaki diğer yazılımların veri standartlarıyla uyumlu olarak çalışmaktadır.
Mekansal Bulut’un size sağlayacağı ve veri yapınıza özel olarak hazırlanacak migration tool (taşıma araçları) ile verilerinizi kayıpsız şekilde Mekansal Bulut Veri Tabanı Motoru’na uyumlu olarak taşıyabilirsiniz.