Veri Üretimi

Kaliteli Veri Üretimi mi Lazım?

Geliştirilen her projenin, yazılımın ya da yapılan araştırmanın bir veriye ihtiyacı vardır. Veri kalitesi ne kadar yüksek olursa ortaya çıkan ürün de o kadar kaliteli olacaktır. Coğrafi Bilgi Sistemleri’nde verinin kalitesi belki de başka hiçbir alanda olmadığı kadar önemli bir yer tutmaktadır. Geliştirdiğiniz yazılım ya da analiz yöntemi ne kadar iyi olursa olsun elinizdeki veri kontrol edilemez ya da sürdürülemez bir yapıya sahipse işinizin devamlılığı da mümkün olmayacaktır. Bu tür durumlarla karşılaşmamak amacıyla verinizin ilk üretilme aşamasından en son analiz aşamasına kadar dikkatli bir çalışma yapılmalıdır. İşinin uzmanı olmayan kişiler tarafından üretilen veriler genellikle ilk anda işinizi görse de işiniz büyüdükçe kullanılamaz ve artırılamaz bir yapıya bürünmektedir. CBS’de böyle bir durum meydana gelirse en başa dönüp tekrardan veriyi düzenlemeniz demek milyonlarca veriyi tek tek incelemeniz anlamına bile gelebilir ve bu neredeyse imkansızdır.

Hem zaman kaybetmemek hem de projenizin başarıya ulaşması için daha sağlam temeller atmak için veri üretimi işlerinizi profesyonel bir kadro ile yapmanız daima sizin faydanıza olacaktır.

Mekansal Bulut ekibi veri üretim işlerindeki uzun yıllara dayanan tecrübesiyle ve işinde uzman kadrosuyla sizlere veri üretimi için destek vermeye daima hazırdır.

Metni Paylaş