Tapu ve Kadastro

Kadastro taşınmazlarının sınırlarını ve maliklerini belirler. Tapu siciline kayıt çalışması olan kadastro işlemleriyle sağlam ve açık bir tapu sicili sistemi kurmak amaçlanır. Türk Medeni Kanununa göre; öngörülen tapu sicili tescil edilerek, hak sahiplerine tapu belgeleri verilir. Bu işlemler taşınmaz malların sınırlarının arazi ve harita üzerinde belirlenerek, hukuki durumlarının tespit edilmesini sağlar. Bütün bu işlemleri tek bir yazılımla kolayca yapabilmek için Mekansal Bulut Tapu ve Kadastro Modülü’nü kullanabilirsiniz.

/

Tapu ve Kadastro

Kadastral İşlemler

İlgili alan üzerinde kadastral olarak yapacağınız tüm işlemleri modül içerisindeki araçlarla yapabilirsiniz. İhtiyaca yönelik hazırlanan bu araçlar sayesinde yapmak istediğiniz işlemleri vakit kaybetmeden sadece birkaç tıkla yapmanız mümkün. Üstelik araçlarımız sektörün ihtiyaçlarına göre belirli aralıklarla güncellendiği için mevzuattaki farklılıklardan haberiniz olmasa dahi çıkan sonuçlar doğru olacaktır. 

Tapu ve Kadastro

Detaylı Raporlama

Modül içerisindeki rapor aracı sayesinde işlemlerinizin detaylı raporlarını alabilirsiniz. Bu raporları alırken, en ince detayına kadar bilgileri rapor üzerinde görmeniz mümkün. Ayrıca raporda yer almasını istemediğiniz bilgileri kaldırabilir ya da sonradan eklemek istediğiniz bir alan varsa rapor üzerinde değişiklik yapabilirsiniz. Üstelik bulut hizmetimizden de faydalanırsanız, hazırlanan raporlarınız sistemimizde otomatik olarak saklanır ve sizin istediğiniz kişilere paylaşılabilir hale gelir. Bulut sistemimiz sayesinde raporlarınızın kaybolması söz konusu değildir. 

Tapu ve Kadastro

Hakkında Merak Edilenler

Tapu ve kadastro birimleri olan bütün belediyeler ya da bu işlerle ilgilenen özel firmalar Mekansal Bulut Tapu ve Kadastro Modülü’nü satın alabilir.
Yazılımı kullanmak isteyen kuruluşlar ana modül olan Mekansal Bulut GIS modülü ile birlikte Tapu ve Kadastro Modülü’nü yıllık lisans satın alarak kurum odaklı kullanabilir.
Aynı kurum içerisinde sınırsız sayıda kullanıcı tanımlayabilirsiniz.
Mekansal Bulut’un size sağlayacağı ve veri yapınıza özel olarak hazırlanacak migration tool (taşıma araçları) ile verilerinizi kayıpsız şekilde Mekansal Bulut Tapu ve Kadastro Modülü’ne uyumlu olarak taşıyabilirsiniz.