Mekansal Editör

Sisteminize sahip olduktan sonra onları yönetebileceğiniz bir arayüzünüzün de olması gerekir. Bu arayüzden harita stillerinizi, katman ayarlarınızı, etiket ayarlarınızı ve aklınıza gelebilecek diğer tüm harita işlemlerinizi yapabilmelisiniz. Masaüstü Coğrafi Bilgi Sistemi yazılımlarında yapabildiğiniz tüm işlemleri yapabileceğiniz Mekansal Bulut Editör size bu işlemleri web üzerinden yapma imkanı sunuyor.

Mekansal Editör

Haritalama

Verilerinizi tıpkı bir masaüstü programda kullandığınız gibi farklı katmanlar halinde harita olarak görüntüleyin. Görüntülediğiniz haritalar üzerinde, masaüstünde yapabildiğiniz tüm analizleri yapabilirsiniz. Üstelik tüm bunları herhangi bir program indirmeden web üzerinden tamamladığınız için yerel kaynaklarınız da kullanılmaz, mobil ya da masaüstü her ortamdan düzenleme yapabilirsiniz

  • Anlaşılır arayüz
  • Eksiksiz CBS yetenekleri
  • Düşük kaynak ihtiyacı
  • Masaüstü ya da mobil bütün platformlara uyumluluk
Mekansal Editör

Stil Düzenleme

Oluşturduğunuz haritaların görselleştirmesi yapılmadığı sürece içeriğinin ne kadar iyi olduğu kimse tarafından anlaşılamaz. Görselleştirme yetenekleri son trendlere uygun olan Mekansal Bulut Editör uygulaması sayesinde haritalarınız modern ve anlaşılır stillere sahip olur.

  • Modern ve anlaşılır stiller
  • İşinize uygun önceden tanımlı stiller
  • Kişisel tercihlere göre ayarlanabilir sınırsız stil seçeneği
Mekansal Editör

Veri Analizleri

Günümüz Coğrafi Bilgi Sistemleri yazılımlarının en çok kullanım amacı olan veri analiz yöntemlerinin web üzerinden yapılabileceğini düşündünüz mü? Mekansal Bulut Editör sayesinde masaüstü platformlarda gerçekleştirdiğiniz veri analiz yöntemlerini web’e taşıyabilir ve bu işlemleri her yerden kontrol edebilirsiniz.

  • Klasik CBS yeteneklerinin tamamı
  • Web ortamında çalışma imkanı
  • Tek bir yere bağlı kalmadan her yerden yönetilebilme
Mekansal Editör

Hakkında Merak Edilenler

Kendisine ait ya da Mekansal Bulut’tan alacağı CBS servisi içerisinde sunacağı haritaları oluşturmak isteyen tüm kurumlar Mekansal Editör’ü satın alabilir.
Yazılımı kullanmak isteyen kuruluşlar ana modül olan Mekansal Bulut GIS modülü ile birlikte Editör Modülünü yıllık lisans satın alarak kurum odaklı kullanabilir.
Mekansal Bulut olarak geliştirdiğimiz tüm modüller gibi Mekansal Editör de piyasadaki diğer yazılımların veri standartlarıyla uyumlu olarak çalışmaktadır. Dolayısıyla diğer tüm harita servislerine bu editör üzerinden harita ekleyebilirsiniz.
Mekansal Bulut’un size sağlayacağı ve veri yapınıza özel olarak hazırlanacak migration tool(taşıma araçları) ile verilerinizi kayıpsız şekilde Mekansal Bulut Editöre’e uyumlu olarak taşıyabilirsiniz.