Mekansal CBS Sunucu

Veriler ve haritalarınız hazır olduktan sonra, bu haritaları online olarak başkalarıyla ya da kurumunuzdaki diğer personellerle paylaşabilmeniz için bir harita servisine ihtiyaç duyarsınız. Piyasada harita servis işlemlerini yapan birçok yazılım bulunmasına rağmen bunlardan hiçbiri Mekansal Bulut CBS Servisi kadar yerel yönetimlerin kullanabilmesi için özelleştirilmiş durumda değildir. Mekansal Bulut ekibinin geçmişte de yerel yönetimlerle olan işbirliği sayesinde yerel yönetimlerin ihtiyaçlarını belirlemedeki yetenekleri, bu yazılımın hazırlanma aşamasında yeteneklerinin geliştirilmesine yardımcı olmuştur.

Mekansal CBS Sunucu

WMS / WFS Haritalar

Piyasada yaygın kullanılan harita yöntemleri olan WMS ve öznitelik servisi diye de tanınan WFS servislere dahil olmaya devam ederek ürünlerinizin yaygınlığından ödün vermeden bir üst teknolojiye geçme fırsatını Mekansal Bulut CBS Servisi ile yakalayabilirsiniz.

  • Son kullanıcıya yönelik tematik haritalama yeteneği
  • Kurum içi ya da kurum dışı özniteliği güncellenebilir haritalama yeteneği
  • Farklı katmanları tek bir kaynaktan oluşturma yeteneği
Mekansal CBS Sunucu

Önbellek Yetenekleri

Büyük veriler içeren vektör haritalarınızı ya da altlık olarak kullanacağınız raster verilerinizi sunarken sunucunun yanıt verme süresine takılmadan, önceden hazırlanmış döşeme verileriyle şimdiye kadarki en hızlı haritalama işleminizi yapın. Üstelik bunu yaparken sunucu kaynaklarınızı(CPU ve RAM) tüketmek zorunda değilsiniz.

  • Vektör veri önbelleği
  • Raster veri önbelleği
  • Düşük kaynak kullanımı
Mekansal CBS Sunucu

Vector Tile Yeteneği

Son yıllarda ortaya çıkan ve Google gibi büyük kuruluşlar tarafından kullanılan bu son teknoloji haritalama servisiyle vektör verilerinizi sunarken artık sadece sunucu değil kullanıcı taraflı işleme yeteneğine de sahip olacaksınız. Böylece çok düşük bir kaynak kullanımı ile bile büyük verilerinizi “dinamik” bir şekilde sunma imkanı sağlayacaksınız. Üstelik harita stillerinizi ayarlarken hiçbir sınırınız yok, aklınıza gelebilecek her stilde harita hazırlayabilirsiniz.

  • Son teknolojiye uygun modern haritalar
  • Kullanıcı taraflı veri işleme yeteneği
  • Dinamik verilerin hızlı servisi
  • Sınırsız görselleştirme yeteneği
Mekansal CBS Sunucu

Hakkında Merak Edilenler

Kendisine ait ya da Mekansal Bulut’tan alacağı harita işleme uygulamalarıyla hazırladığı haritaları kurum içine ya da kurum dışına servis etmek isteyen tüm kuruluşlar Mekansal Bulut CBS Servisi’ni satın alabilir.
Yazılımı kullanmak isteyen kuruluşlar ana modül olan Mekansal Bulut GIS modülü ile birlikte Servis Modülünü yıllık lisans satın alarak kurum odaklı kullanabilir.
Mekansal Bulut olarak geliştirdiğimiz tüm modüller gibi Mekansal CBS Servisi de piyasadaki diğer yazılımların veri standartlarıyla uyumlu olarak çalışmaktadır. Dolayısıyla diğer tüm haritalama uygulamaları üzerinden bu servise harita ekleyebilirsiniz.
Mekansal Bulut’un size sağlayacağı ve veri yapınıza özel olarak hazırlanacak migration tool(taşıma araçları) ile verilerinizi kayıpsız şekilde Mekansal Bulut CBS Servisi’ne uyumlu olarak taşıyabilirsiniz.